Good Goodbye 2017 - Instagram

Good Goodbye 2017 – Instagram

W poprzednim wpisie napisałem kilka słów o moim muzycznych 2017 roku. W tym chciałbym opowiedzieć o moim #bestnine oraz o Instagramowych planach na nowy rok.

Instagram 2016

Co to był za rok! Poznałem wielu fantastycznych ludzi i odwiedziłem kilkadziesiąt cudownych miejsc w Polsce co pozwoliło mi rozumieć wiele rzeczy, dzięki którym moje zdjęcia dziś wyglądają lepiej niż dwa lata temu.

Jestem dumny z tego co udało mi się w tamtym czasie osiągnąć za pomocom pomocą* iPhone’a 5s.
* dzięki Agnieszka

Instagram – 2017

Po publikacji zdjęcia Bartosza skaczącego przez kałuże w Bydgoszczy, mój Instagram oszalał. Otrzymałem ponad 400 serduszek pod zdjęciem i przez cały rok próbowałem ten wynik pobić. Udało mi się to zrobić dopiero w listopadzie, po publikacji zdjęcia zachodzącego słońca na peronie Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.  Z całego zestawienia zdjęcie z Bydgoszczy jest jedynym, które nie zostało edytowane wg. opracowanej przeze-mnie stylistyki.

Wśród dziewięciu najlepszych zdjęć 2017 roku znalazły się, aż dwa wykonane w Katowicach podczas spaceru z Agnieszką. Tamtego dnia była tak gęsta mgła, że jadąc autobusem nie wiedziałem, gdzie jestem i jak długo jeszcze będę jechał. Pogoda sprawiał, że zdjęcia wykonane tamtego dnia mogły być ilustracjami do opowiadania Stephen’a King’a pt. “Mgła”.

Tych dziewięć zdjęć to tylko mały wycinek mojej Instagramowej twórczości. Można powiedzieć, że to mój rok w pigułce, jednak zapraszam Was do przeglądania mojego profilu i zdjęć, które opublikowałem podczas całego roku.

Poniższe zdjęcie jest jednym z moich ulubionych z całego 2017 roku.

Instagramowe postanowienie noworoczne.

Nowy rok to idealny czas by podsumować poprzedni rok i spojrzeć na niego z perspektywy wcześniejszych lat. BestNine to dobre rozwiązanie, ale nie najlepsze. Nie można skupiać się tylko i wyłącznie na lajkach, w końcu na Instagramie jest wiele profili, które korzystają z botów obdarowując serduszkami wszystkie zdjęcia z danego hashtagu licząc, że zrobimy to samo u nich.

Ostatnie dwa lata to nie tylko rozwój warsztatowy, ale przede wszystkim ludzie. W tym czasie poznałem wiele wspaniałych i ciekawych ludzi, z którymi wypiłem hektolitry kawy podczas wielu godzin rozmów o fotografii mobilnej i Instagramie.

Don’t be the same. Be better. 

Rafał Kułakowski

Cześć, Jestem Rafał i jestem uzależniony od muzyki. Początkowo był to blog, w którym opisywałem historie mojej przygody z muzyką. Z czasem jednak to przestało mi wystarczać, gdyż chciałem pisać więcej. Dlatego powstały kolejne cykle, które były z pograniczna muzyki i lifestyle’u.