#9 Playlista Nozbe Mobile Photo Trip – Praga

#9 Playlista Nozbe Mobile Photo Trip – Praga

Bardzo chciałem pojechać do Pragi, ale maj to czas, gdzie w głowie gra mi tylko „Final Countdown” i wolałem zostać na miejscu by ewentualnie gasić pożar, który może się narodzić. Nie zapomniałem jednak o moich przyjaciołach i przygotowałem dla nich playlistę na ten wyjazd.

Cześć pierwsza

Spędziłem trochę czasu szukając „ciekawych” kawałków, ale język czeski jest tak śmieszny, że każda utwór wywoływał na mojej twarzy uśmiech. Jednak dzięki pomocy Spotify udało się wybrać trochę ciekawych i zaskakujących artystów. Reklamacji nie przyjmuję i tak w zestawieniu jest Pszczółka Maja po niemiecku.

Cześć druga

512

W zestawieniu znajdziecie utwór zespołu Lamb of God „512” dodałem go ze względu na wydarzenie, które miało miejsce właśnie w Pradze.  „(…)30 listopada 2012 roku czeska prokuratura złożyła przeciw niemu akt oskarżenia stawiając zarzuty uszkodzenia ciała, które doprowadziły do śmierci uczestnika koncertu w Pradze 24 maja 2010 roku. Podczas koncertu Randy Blythe miał zepchnąć ze sceny 19-letniego mężczyznę z publiczności, który w wyniku tego odniósł obrażenia i po 14 dniach zmarł w szpitalu. 27 czerwca 2012 roku Blythe został zatrzymany w Czechach i tymczasowo aresztowany(…)” Cały album “VII: Sturm und Drang”, z którego pochodzi ten utwór, w warstwie tekstowej opowiada o czasie spędzonym w czeskich areszcie.

AFI

W 2003 roku AFI nakręciło teledysk na moście Mánesa w Pradze do kawałka “Silver And Cold” z albumu “Sing The Sorrow”. Wspomniany krążek jest przełomowy dla grupy, gdyż po wydaniu kilku albumów w stylistyce punkrocka postanowili zrobić coś nowego. Dla mnie jest to najlepszy album grupy, gdyż łączy punkrockowy pazur z nurtem EMO.

Niekwestionowana prawda

Limp Bizkit nagrywał cześć EP “Unquestionable Truth Part 1”  w Pradze i (nie mogłem znaleźć oryginału) Fred opowiadał jakie wrażenie zrobiło na nim to miasto. Miasto sprawiło, że zespół nagrał najcięższy i najmroczniejszy materiał w swojej historii, a tekst (niestety) są jeszcze bardziej aktualne niż dziesięć lat temu.

Cześć trzecia

To mieszkanka kawałków, które ostatnio przelatują mi przez głowę.Nałożyłem mały filtr, tak by wpisać się w gusta większości. Żałuję, że nie mogę jechać, ale nawet jeśli bym się zdecydował nie stres przedślubny nie pozwoliłby mi się dobrze bawić. Wpis jest krótki, gdyż czasu mało, ale zestawienie dłuższe niż zwykle.

(YOUTUBE, TIDAL)