Recenzja – Soulfly „Archangel”

Recenzja – Soulfly „Archangel”

„Archangel” to album, który umieściłbym pomiędzy rozczarowaniem, a chwilowym zaskoczeniem. Od wydania krążka„Omen” mam problem z Maxem. Niby płyty są dobre, ale czegoś w nich brakuje. 

Gdy słucham starszych albumów od razu to czuje, tutaj nic. Przelatuje on przez głowę i prawie nic nie zostawia po sobie. 

„We Sold Out Souls For Metal” 

Zasługuje na wyróżnienie, choć ameryki nim nie odkryli.

„Archangel”

Klimat tego utworu jest genialny. Jednak psuje go zbyt długi bridge pomiędzy zwrotką, a refrenem. Gdyby nie refren pomyślałbym, że to odrzut z sesji do albumu „Omen”. Jednak w porównaniu do całości to naprawdę dobry kawałek. Jest to tytułowy utwór więc musi godnie reprezentuje cały album.

„Sodomies” 

Ten utwór zawiera naprawdę najlepszy riff z całej płyty. Ponownie za pomocą dodatków w tle budowany jest podniosły nastrój.

„Bethlems Blood” 

Niesamowity klimat panuje w obrębie tego utworu. Wszystko w nim jest świetnie. Riff, wokal i dodatki budujące klimat. „Bethlems Blood” to najmocniejszy i najlepszy utwór z całej płyty.

„Archangel” to dla mnie rozczarowanie. Po początkowej fascynacji i kilkunastu od tworzeniach płyty płyta mnie znudziła. Brakuje mi zaskoczenia i świeżości. Jestem ogromnym fanem Max’a i nigdy nie zapomnę jakie wrażenie zrobił na mnie „Primitive” lub „Prophecy”. Od wydania „Omen” mamy tendencje spadkową. Soulfly na siłę próbuje być zespołem metalowym. Rezygnuje ze swoich wszystkich charakterystycznych elementów. Na tej płycie próbuje na nowo zbudować klimat na samplach i innych instrumentach. Udaje mu się to. Gdy słucham tego albumu czuje się jakbym był na bliskim wschodzie. Jednak to tyle dobrego z tego albumu. Kawałki są wtórne i nie mają wyrazu. Warto chyba pomyśleć o skupieniu się na jednym z projektów. Soulfly, Cavalera Conspiracy, Killer Be Killed to za dużo. Może należy wstrzymać się z wydawaniem płyty co dwa lata I zrobić coś raz, a porządnie.